Login:  
Hasło:     
Rejestracja Pomoc Użytkownicy Pokaż nowe posty Pokaż dzisiejsze posty

Cambridge FCE i sugestie co do nauki

Cześć. Pytanie mam do was. Chciałabym rozpocząć przygotowania do egzaminu Cambridge English First, potocznie zwanym Cambridge FCE i zbieram dane i materiały do nauki. Najwięcej trudności mam z Listening i Speaking i to właśnie z tych części egzaminu muszę, a raczej chcę się najbardziej podszkolić. Za wszelkie porady serdecznie dziękuję. Porad w Internecie masa, a mi zależy na tych sprawdzonych i efektywnych.
06-28-2016, 12:58 AM
Reply
Śpiewaj z angielskich piosenek podczas jazdy samochodem, rowerem lub pod prysznicem. Teksty piosenek pop często zawierają konwersacje, dzięki czemu można się dowiedzieć wiele wspólnych wyrażeń słuchając ich. Ludzie są w stanie zapamiętać słowa, gdy stosuje się je razem z muzyką, dlatego jest trudniej zapamiętać wiersze, ale łatwiej zapamiętać słowa z piosenek.
06-28-2016, 02:45 AM
Reply
Hmm. Cóż mogę Tobie poradzić. Oglądaj krótkie klipy wideo, zatrzymuj i powtarzaj to, co słyszysz. YouTube to doskonałe źródło informacji dla osób uczących się języka i prawdopodobnie każdy ma już swoje ulubione klipy. Moja rada jest, aby obejrzeć krótkie klipy i szczegółowo je analizować. Przy dłuższych filmach, może się okazać, twoja uwaga skupia się na innych rzeczach niż film. Co do swojej nauki to pamiętam jeszcze jak to rok temu przygotowywałam się do egzaminu Cambridge CAE to właśnie na YouTube szlifiwałam Listening bo miałam z tym najwięcej problemów. Kluczem do poprawy języka obcego poprzez oglądanie filmów jest naprawdę uważne słuchanie i używanie przycisku pauzy, aby skupić się na dźwiękach i słowach. Wiele filmów z YouTube ma teraz napisy. Naucz się zidentyfikować SCHWA. Dlaczego schwa, możesz zapytać. Cóż, to najczęściej występujący dźwięk w języku angielskim. Używamy go cały czas w słowach takich jak "teacher" i "around".
06-28-2016, 03:46 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2017 01:37 AM przez nsbokna.)
Reply
Ja uczyłem się bardziej pod kątem wymowy najpierw głosek, a potem całych wyrazów i fraz. Naucz się samogłosek i spółgłosek w języku angielskim. Phonemic chart zawiera listę poszczególnych samogłosek i spółgłosek w języku angielskim. Uczenie się, jak powiedzieć te dźwięki, a następnie stosując je wymówić słowa poprawnie będzie naprawdę pomocne. Phonemic chart możesz znaleźć chociażby na british council.
06-28-2016, 04:40 AM
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Forum nsb-okna.pl - 0 zaciemnienia
Links