Login:  
Hasło:     
Rejestracja Pomoc Użytkownicy Pokaż nowe posty Pokaż dzisiejsze posty

Dług u znajomego.. co robić

Cześć. Mam poważny problem. Pożyczyłem swojemu znajomemu sporo pieniędzy, było to jakieś pół roku temu. Gdy tylko miał stanąć na nogi to miał wszystko oddać. Niestety.. widzę, że jego firma prosperuje i ostatnio sobie kupił nowy samochód, ale widać, że nie ma zamiaru by spłacić dług. Na szczęście spisałem z nim umowę i wszystko mam udokumentowane. Co mam teraz robić? Dalej na niego napierać, czy może sięgnąć po inne środki, które by go zmusiły do wypłacenia moich pieniędzy?
05-31-2016, 01:12 PM
Reply
Według mnie powinieneś się dokładnie dowiedzieć jak działa proces windykacji i zgłosić się do jakieś dobrej firmy, która się zdeklaruje, że będzie w stanie odebrać Twoje pieniądze. Innego wyjścia nie widzę. Według mnie nie ma sensu się z kimś przegadywać i jakby miał zapłacić to już by zrobił. Szczególnie, że kupił sobie nowy samochód..
05-31-2016, 03:57 PM
Reply
Dokładnie. Skoro Cię nie szanuje i nie chce Ci zapłacić to zgłoś się do firmy windykacyjnych, która Ci powie jak szybko wyegzekwować długi i podejmie się tego zadania. Tak to możesz czekać w nieskończoność i Twój znajomy najwidoczniej myśli, że jest bezkarny. Udowodnij mu, że tak nie jest.
05-31-2016, 06:21 PM
Reply
Zgadzam się z kolegami wyżej. Naprawdę, może masz tam jakieś wewnętrzne opory, że to Twój znajomy, że nie chcesz itp.. ale według mnie to jest tylko i wyłącznie jego wina, że doprowadził do takiej sytuacji. Nie miej skrupułów i odzyskaj pieniądze, które powinny już dawno do Ciebie wrócić.
05-31-2016, 09:15 PM
Reply
Wiecie co.. tak zrobię. Przekonaliście mnie. Miałem tak jak napisał kolega wyżej, pewne opory.. bo jednak sporo się znam z tą osobą, ale widzę, że mnie nie szanuje i wyśmiewa za plecami, bo dowiedziałem się, że się przechwalał, że mi ani grosza nie odda. Zobaczymy..
05-31-2016, 09:51 PM
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Forum nsb-okna.pl - 0 zaciemnienia
Links