Login:  
Hasło:     
Rejestracja Pomoc Użytkownicy Pokaż nowe posty Pokaż dzisiejsze posty

Kto podejmie się tłumaczenia specjalistycznego na język angielski?

Witajcie, sprawa wydawała mi się na początku bardzo prosta i dlatego nie przykładałem do niej większej wagi. Otóż szef zlecił mi przygotowanie szerokiego tłumaczenia tekstów o dość specjalistycznej treści. Chciałem to zrobić u miejscowych, ale okazuje się, że nie mają o tym bladego pojęcia. Polećcie na szybko kogoś, kto jest w stanie dobrze to zrobić.
12-29-2016, 03:05 PM
Reply
Witaj w klubie, ja też myślałem, ze to cos prostego i dalem tłumaczenie do zrobienia koledze, który zajmuje się takimi pracami. Dobrze, że to mój kolega i przyznał się do tego, że nie podoła, bo w innym przypadku to pewnie ktoś by przetłumaczył, a jakby przyszło co do czego, to by same głupoty wyszły.
12-29-2016, 04:26 PM
Reply
No jest to dość trudne tłumaczenie i mówię to jako osoba, która ukończyła studia z języka angielskiego. Niby angielski to dosc powszechnie uzywany jezyk, ale w dalszym ciągu wiele jego elementów stanowi wielką tajemnicę dla niektórych osób. Zgłoś się do dobrego biura tłumaczeń, które ma w swojej ofercie tłumaczenia o charakterze specjalnym.
12-29-2016, 06:48 PM
Reply
No spodziewam się, że tak będę musiał zrobić, tylko pytanie, kto jest najlepszy w te klcki i kto jest w stanie mi pomóc?
12-29-2016, 09:31 PM
Reply
Witam, Ja jak potrzebuję tłumaczenia specjalistyczne to uderzam tutaj tlumaczenia-langea.pl, oczywiście przy innych rodzajach tłumaczeń tez jak njbardziej polecam te usługi. Działają bardzo szybko i bardzo tanio.
12-29-2016, 11:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2017 05:55 PM przez nsbokna.)
Reply
Tłumaczenia o charakterze specjalistycznym różnią się zdecydowanie od takich zwykłych. Język jest inny i inaczej mogą być rozumiane specjalistyczne pojęcia. A poza tym rzecz najważniejsza, tłumacz musi mieć świadomość tego co tłumaczy, czyli jednym słowem musi znać się na tematyce, której podjął się tłumaczenia.
12-29-2016, 11:49 PM
Reply
Dokładnie tak jak mowisz. Jeśli znasz temat to wiesz jak i co przetłumaczyc, ale wydaje mi się, że to powinien być standard w każdego rodzaju tłumaczeniach, czy to technicznych, czy też zwykłych, które początkowo żadnych specjalnych cech nie wykazują.
12-30-2016, 12:32 AM
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Forum nsb-okna.pl - 0 zaciemnienia
Links