Login:  
Hasło:     
Rejestracja Pomoc Użytkownicy Pokaż nowe posty Pokaż dzisiejsze posty

Zdarzenie w czasie jazdy

Zdarzenie w czasie jazdy
No i stało się. Prżez tyle lat nie miałem żadnego zdarzenia drogowego, aż do dzisiaj. Wyjechał mi gość na główną drogę i nieżle poturbował mojego dostawczaka. Auto stoi rozbite już w garażu, a ja za dwa dni muszę rozwieść kolejny towar. Jak to powinienem teraz załatawić żeby i auto było naprawione i żebym miał się czym poruszać?
06-02-2016, 05:26 PM
Reply
Zdarzenie w czasie jazdy
Najważniejsze, że nie ma ofiar w ludziach. Auto zawsze można naprawić albo kupić nowe. Musisz zgłosić szkodę z OC sprawcy i dalej już Ci powiedzą jakie formalności trzeba załatwić. Nie ma tego zbyt dużo. A auto zastępcze załatwisz sobie z wypożyczalni na koszt sprawcy.
06-02-2016, 06:50 PM
Reply
Zdarzenie w czasie jazdy
Dokładnie tak jak pisze kolega. Z autem zastępczym to nie jest żaden problem . Nawet jak masz auto dostawcze, to możesz w zamian dostać auto o podobnych gabarytach. Zobacz tutaj, jakie masz możliwości. Wszystko na koszt sprawcy, a właściwie to jego ubezpieczyciela.
06-02-2016, 07:03 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-31-2017 11:10 PM przez nsbokna.)
Reply
Zdarzenie w czasie jazdy
No to mnie uspokoiliście. Człowiek jeździ już tyle lat, a faktycznie to nie ma wiedzy, jak dalej sprawę poprowadzić.
06-02-2016, 09:40 PM
Reply
Zdarzenie w czasie jazdy
No bo niby po co, ma taką wiedzę mieć. Ty masz jeździć i zarabiać, a formalności to zawsze można załatwić. Ale już na przykład gdzie wynająć samochód na koszt sprawcy zdarzenia, to już warto wiedzieć. Tym bardziej, że nie wszystkie auta są takie same.
06-02-2016, 10:31 PM
Reply
Zdarzenie w czasie jazdy
Ja zazwyczaj wynajmuję tanie busy w Warszawie. To pewne miejsce i logistyka jest znacznie ułatwiona. Ale ta firma, o której pisałem może Ci też podstawić auto w dowolne miejsce w Polsce. Fajne jest to, że nie ma za nie kaucji, bo zabezpieczeniem jest Twój samochód, który się właśnie naprawia.
06-02-2016, 10:45 PM
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Forum nsb-okna.pl - 0 zaciemnienia
Links