Login:  
Hasło:     
Rejestracja Pomoc Użytkownicy Pokaż nowe posty Pokaż dzisiejsze posty

Znacie sposoby na dekorowanie ciast?

Witam! Podjęłam się zadania i musze przygotować do szkoły mojego syna jakieś ciasta na piknik. Teraz trochę załuję, bo zupełnie nie wiem, co mogłabym przygotować. Zależy mi na tym, żeby każdy kawałek ciasta dobrze się prezentował, dlatego chce przygotować jakąś ciekawą ozdobę. Możecie coś podpowiedzieć?
01-04-2016, 01:16 PM
Reply
Proponuję jakiś motyw kwiatowy – na przykład jakiś listek z kwiatem lub motyl. Jeśli nie masz wprawy i nie potrafisz takiej ozdoby wykonać samodzielnie, proponuję kupić wykrawaczki i w ten sposób poradzić sobie z zadaniem.
01-04-2016, 04:03 PM
Reply
Ok. Pomysł ciekawy, ale powiedz mi jeszcze w czym ja mam te ozdoby wykrawać.
01-04-2016, 04:19 PM
Reply
Proponuję kupić jakąś masę marcepanową lub lukier o plastycznych właściwościach. Takie produkty kupisz w dużych sklepach spożywczych. Nie kosztują duża, a efekt będzie naprawdę interesujący.
01-04-2016, 06:08 PM
Reply
Niestety dekorowanie ciast i tortów wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie masz zmysłu artystycznego, proponuję kupić gotowe ozdoby lub zdecydować się na klasykę – cukier puder lub polewę czekoladową. Nie wiem jakie ciasto planujesz upiec, ale takie rozwiązanie pasuje do większości wypieków. W skepach znajdziesz też najróżniejsze posypki, prełki, cukiereczki czy mazaki, którymi szybko wyczarujesz jakieś ciekawe ozdoby.
01-04-2016, 08:49 PM
Reply
Tak sobie wląśnie pomyślałam, ze chyba nie będę wymyślać i inwestować w jakieś masy czy lukry, tylko kupię mazaki i jakieś perełki. Efekt będzie podobny, a ja nie będę musiała się zastanawiać i stresować efektem końcowym. Jak wszystkie inne ciasta na pikniku się skonczą to i po moje zdecyduje się ktoś sięgnąć Smile
01-04-2016, 11:42 PM
Reply
I to jest właściwe podejście do sprawy Smile
01-05-2016, 01:08 AM
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Forum nsb-okna.pl - 0 zaciemnienia
Links